Відкриття пам’ятника Борису Грінченку

22 серпня 2011 року у сквері поряд із адміністративним корпусом Київського університету імені Бориса Грінченка по вул. Бульварно-Кудрявській 18/2 відбулося урочисте відкриття пам’ятника Борису Дмитровичу Грінченку (скульптор Обезюк Микола Наумович, архітектор Босенко Микола Олександрович).

Життя та діяльність Бориса Грінченка (1863-1910) для багатьох поколінь є дієвим прикладом непідробного патріотизму і подвижництва на теренах української освіти і культури. Праця в ім’я народу була найвищим сенсом і покликанням його життя. Борис Грінченко ніколи не скупився витрачати власні кошти на видання книг для народу та поширення освіти.

Відкриттям пам’ятника видатному Українському Вчителю громада Києва вшановує подвижницьку працю Бориса Грінченка. Кошти на спорудження пам’ятника упродовж двох років збирали викладачі і студенти Університету та освітяни столиці України. Фондом було перераховано понад 400 тис. грн.

Ідея спорудження пам’ятника Борису Грінченку реалізована завдяки особистій підтримці Голови Київської міської державної адміністрації Олександра Павловича Попова. За його дорученням Шевченківська районна державна адміністрація (голова – Сергій Георгійович Зімін) та комунальні служби міста виконали комплекс робіт з упорядкування скверу.

Related Articles